Jak přidám ke svému výletu obrázky a jakou by měly mít velikost?

Jak se tak říká, obrázek vydá za tisíc slov, a proto bychom byli rádi, kdybys ke svým trasám přidával/a obrázky. Cílem tohoto článku je dát ti pár rad jak vytvořit perfektní galerii.

Nahrávání obrázku

Svoje fotky můžeš nahrát pod záložkou "Média" v editačním módu výletu/trasy.

Klikni na "+Přidat fotky nebo videa". Potom si můžeš vybrat, jestli chceš přidat již nahraný obrázek, nebo nahrát fotku ze svého počítače. Pomocí "Vybrat video" můžeš dokonce k výletu připojit video z YouTube.

Nahrání vybraných obrázků poté dokončíš klinutím na "Otevřít".

Jeden z tvých nahraných obrázků můžeš poté použít jako náhled výletu. Je však dobré vědět, že musí jít o již zveřejněný obrázek, jinak nebude jeho výběr možný. Obrázek bude poté zobrazen jako úvodní fotka například v rámci vyhledávání výletů. Pokud si pro náhled žádný obrázek nevybereš, zvolí se pro něj automaticky nejnovější fotka z tvé galerie.


Více informací

 

Po nahrání obrázky seřaď tak, že podržíš pravé tlačítko myši a posuneš fotografii do správné polohy.

Kliknutím na obrázek můžeš přidat název a nastavit, zda má být publikován a/nebo zobrazen jako náhledový obrázek. Pokud není tvůj vlastní, můžeš také jmenovat fotografa a/nebo zdroj a podrobnosti o licenci.

 

Další informace o zacházení s obrázky a právy k obrázkům nalezneš v následujícím článku:

Which dimensions does an image need to be displayed optimally in the platform? Which file format is recognized by the ...

Outdooractive Editors

Věci, které bys mělúa zvážit

Pro nahrávání fotografií bys měl/a vybírat ty v co nejvyšší kvalitě. Jako dobré vodítko slouží rozlišení 3600 x 2800 pixelů, které přibližně odpovídá fotce z 8 megapixelového fotoaparátu. Rozlišení je obzvláště důležité, pokud se mají obrázky nebo PDF soubory zobrazovat v původní nezmenšené velikosti.

Náš systém automaticky upravuje obrázky pro zobrazení na obrazovkách tabletů a smartphonů. Pokud jsou rozměry obrázku výrazně pod požadovaným standardem, může být poté zobrazen v šedém rámečku.

Vhodným formátem souboru pro obrázky je formát JPEG ve vysoké kvalitě (80–100%). Dalšími možnostmi jsou BMP, GIF a PNG.

Obrázky ve formátu na šířku jsou automaticky rozpoznány a budou mít obvyklý poměr stran 16: 9. Naproti tomu fotografie na výšku mohou mimo režim celé obrazovky vypadat oříznutě. Velmi široké obrázky jsou automaticky rozpoznávány jako panoramata.


Dobré vědět

  • Ty sám jsi zodpovědný za všechny nahrané obrázky. My, jakožto provozovatel platfromy, za ně žádnou odpovědnost nemáme.
  • Můžeš nahrávat pouze obrázky a videa, která jsi pořídil sám, nebo ke kterým máš odpovídající licence.
  • K jednomu výletu lze nahrát maximálně 15 obrázků nebo složku o velikosti 160 MB.
  • Otáčení obrázků: ve Windows 10 musí být každý obrázek ručně otočen a uložen do požadované podoby pomocí editačního programu (např. Malování). Pouze v takovém případě můžeme zajistit jeho správné zobrazení na naší platformě.

Doporučená četba