Jaké informace je potřeba zahrnout při zveřejnění trasy?

Kromě zaznačení tratě, všech rozcestí a obrázků existují i ​​jiné způsoby, jak trasu obohatit a zvýšit její informační hodnotu. 

Hlavní informace

  • Délka trasy: Ačkoli se doba trvání vypočítává automaticky na základě její geometrie, lze ji zadat také ručně, aby se zohlednily další faktory.
  • Stoupání a klesání v metrech: Tyto dvě položky se automaticky počítají na základě výškového profilu. Můžete je také upravit ručně.
  • Nejvyšší a nejnižší bod: Tyto hodnoty jsou také vypočítávané automatickypodle výškového profilu a lze je upravit ručně.
  • Výchozí bod a cíl: Tyto informace by měly odpovídat popisu vaší trasy a měly by být co nejpřesnější. U zpáteční cesty jsou výchozí a cílové body samozřejmě identické.

Doplňující informace

  •  Informace o bezpečnosti: Vyskytují se na trase věci, na které je třeba dát si pozor? Zde je to pravé místo, kam umístít informace o exponovaných úsecích, nebezpečích a sezóních anomáliích.
  • Výbava: Turistická obuv, nepromokavá bunda, nebo vybavení na ferraty? Vždy je užitečné přiložit doporučení nejdůležitějších položek výbavy, které je potřeba vzít s sebou.
  • Tipy, rady a odkazy: Mezi další užitečné rady, které je dobré sdílet s dalšími outdoorovými nadšenci, patří informace o otevírací době a vstupném.

Doprava

  • Veřejná doprava:  Je dobré přiložit detailní informace o tom, jak se na místo dostat autobusem, či vlakem.  Užitečné je zadání názvu nejbližší autobusové zastávky, vlakového nádraží a příslušných služeb. Je třeba se vyhnout časům odjezdů, protože se mohou měnit! Na tomto místě můžete také označit svou trasu s oficiálním označením „Přístupné vlakem a autobusem“.
  • Přístup: Pokud na místo přijedeš autem, nebo víš, jak se sem dostat prostředky osobní dopravy, je dobré přidat krátký popis. V tomto případě orientaci usnadní nejbližší exit z dálnice, nebo číslo silnice.
  • Parkování: Pro ostatní, kteří budou potřebovat zaparkovat po příjezdu autem je dobré přidat zkušenost s počtem parkovacích míst, která jsou dostupná, popřípadě poplatky za parkování.

Navíc

Poznámky (interní): Jsou osobní poznámky a nezveřejňují se. 

Tagy-speciální parametry a kritéria: Zde je možné uvést nejdůležitější specifika trasy, což zahrnuje např., zda se jedná o okružní výlet, zda je vhodná pro rodiny s dětmi, nebo poskytuje bezbariérový přístup. Uživatelé mohou podle těchto kritérií také přímo filtrovat při vyhledávání tras, takže jejich zahrnutím zvyšujete viditelnost své trasy. Nezapomeňte však, že jakékoli nepravdivé informace, které uvedete, mohou vést k negativním recenzím a špatnému hodnocení. To znamená, že trasy, které jsou například označeny jako „bezbariérové“, by neměly mít pro uživatele invalidních vozíků vůbec žádné překážky.


Doporučená literatura