Síť cest pro zimní sporty

Naše digitální síť cest ti poskytuje cenný nástroj pro plánování zimních tras. Síť lze zobrazit jako další vrstvu na každé mapě a zobrazit tak přehled všech tvých oblíbených zimních sportovních aktivit.

Síť aktivit digitálních zimních sportů

Naše síť digitálních tras se snaží vytvořit kompletní virtuální obraz všech tras, které byly označeny. Při vytváření naší zimní vrstvy pro mapu Outdooractive úzce spolupracujeme s našimi partnery v oblasti cestovního ruchu a také využíváme širokou škálu tras, které na naši platformu zadali členové naší komunity.

Sjezdovky, sáňkařské dráhy a běžecké tratě na mapě

Síť pro zimní sporty se skládá z velkého počtu jednotlivých sekcí. Patří sem klasické zimní turistické trasy, ale také běžecké tratě, sjezdovky a trasy pro skitouring a sněžnicovou turistiku.

Abychom tyto podmínky zmapovali co nejrealističtěji a nejjasněji na digitální mapě, zobrazujeme stezky různými způsoby:

  • Lyžařské tratě (silné, modré, červené a černé čáry pro běhy různých úrovní obtížnosti)
  • Backcountry lyžování (dlouhé přerušované oranžové čáry)
  • Skialpové tratě (dlouhé přerušované, světle modré čáry)
  • Pěší turistika na sněžnicích (krátké přerušované, světle modré čáry se symbolem chodce na sněžnicích)
  • Zimní turistika (plné fialové čáry se symbolem zimního turisty)
  • Sáňkování (plné, tmavě modré čáry se symbolem saní)
  • Běh na lyžích (dvojité, modré, červené a černé čáry pro tratě různé obtížnosti)
Pro ujasnění používáme také ikony specifické pro jednotlivé aktivity a u běžkařských tratí jsou různé symboly, které ukazují, zda byla trasa upravena pro klasické běžkaře i bruslaře.

K čemu slouží síť zimních sportů

Síť zimních sportů lze umístit na mapu jako další vrstvu, což ti umožní okamžitě zobrazit všechny oficiálně značené trasy, běžecké tratě a sjezdovky.

Síť hraje v plánovači tras větší roli. V systému je uložena síť jednotlivých tras pro různé činnosti. To znamená, že pokud plánuješ něco, co spadá pod popis „Zimních aktivit“, výlety, které ti budou navrženy, se automaticky vygenerují na základě příslušné sítě tras.


Doporučená četba