LogoSüdtirol bewegt

Mapy Alpine Club

Alpine Club nabízí regionální mapy už víc než 150 let. Tyto speciální mapy obsahují všechny vrcholy celých Východních Alp. Jsou mimořádně podrobným a nepostradatelným společníkem pro všechny nadšené horské sportovce - ať už ve fázi plánování, nebo přímo v přírodě.

Kartografie Alpine Club – kdo za tím stojí?

Kartografické oddělení Alpské asociace Německa a Rakouska odpovídá za obsah map Alpine Club. Tyto dvě instituce se nacházejí v Mnichově a Innsbruku a pracují se standardizovaným formátem map.

Menší tým zajišťuje všechny fáze procesu výroby map - od práce v terénu až po tisk - tímto garantuje vysoce kvalitní, nezávislý mapový systém.


Typy map Alpine Club

Kartografické produkty Alpine Club v současné době nabízejí výškové topografické mapy pro východní Alpy. Součástí jsou trailové značky a vyhledání trasy.

Mapa německého Alpine Clubu je založena na údajích z dat oficiální bavorské mapové agentury- také známé jako 'BY-Serie'- a pokrývá bavorskou část Alp.

Oblasti, na které se nevztahuje rakouská alpská klubová kartografie, jsou pokryty Spolkovým úřadem pro metrologii a průzkum (Bundesamt für Eich-und Vermessungswesen nebo „BEV“).

V této vrstvě jsou také zahrnuty dvě mapy pro skupiny Brenta a Sella.

 


Integrace map Alpine Club a Outdooractive

Mapy Alpine Club pokrývají jen relativně malou část světa. Abys neztratil orientaci při zkoumání map velkých měřítek a periferních oblastí,  zobrazujeme mimo hranice map Alpine Club OpenStreetMapy. 

Na mapě Alpine Club neukazujeme překrytí aktivit (např. Pěší turistiku), protože značení cest pro běžné horské sporty je v něm již trvale integrováno.

Přímé plánování prohlídek pouze s využitím mapy Alpine Club obecně není možné. Kdykoli je mapa aktivována, plánovač tras použije data z OpenStreetMap.


Doporučená četba