LogoSüdtirol bewegt

Síť cest pro horská kola

Síť digitálních stezek vás doprovází při plánování tvých jízd. Konkrétní síť pro horskou cyklistiku lze vybrat jako aktivitu při pohledu na mapu, která ti umožní zjistit, které trasy jsou vhodné.

Digitální síť cest pro horská kola

Na rozdíl od ostatních sítí stezek není síť pro horskou cyklistiku samostatná a není založena na zvláštním značení, protože pro horské cyklisty často není k dispozici.

Místo toho se spoléháme na trasy, které byly určeny a vytvořeny našimi turistickými partnery a členy komunity jako vhodné pro horskou cyklistiku. Jak již bylo zmíněno dříve, mohou být na místě označeny jako turistické nebo cyklistické trasy, konkrétně na rozdíl od horské cyklistiky.


Síť cest pro horská kola

Na naší mapě rozlišujeme dva typy tras pro horská kola. Cesty (jednotlivé cesty nebo výlety na horských kolech) jsou znázorněny tenkými oranžovými čarami. Možnosti Transalp jsou zobrazeny jako silné oranžové čáry.
Od určité úrovně přiblížení (100 m) zobrazujeme síť stezek pro horská kola v různých barvách. Ty odpovídají barvám typů tras v interaktivním výškovém profilu plánovače tras. Díky tomu můžeš během fáze plánování snadno rozhodnout o preferované trase.
Knowledge page
Typy cest

Všechny trasy - od dálnice po via ferraty - mohou být klasifikovány odlišně vzhledem k jejich povaze (např. Šířka, ...

Outdooractive Editors

Jaké je použití sítě stezek pro horská kola?

Síť cest pro horská kola lze umístit na mapu jako další úroveň, takže můžeš na první pohled vidět všechny trasy, které jsou pro horskou cyklistiku ideální.

Síť hraje v plánovači tras větší roli. Síť jednotlivých výletů je v systému uložena pro každou aktivitu. To znamená, že pokud plánuješ „horské kolo“ (jako aktivitu), trasy se automaticky vygenerují a navrhnou vám na základě toho.


Některé problémy vznikly při vytváření digitální sítě stezek pro horská kola

Mapování digitální sítě tras pro horská kola je často obtížné. Nabídka a poptávka po nich existuje - ale ne každý region je stejně vnímavý k této myšlence, což může vést k určitým neshodám na místní úrovni.

Snažíme se co nejvíce dosáhnout rovnováhy mezi nabídkou slušné rozmanitosti stezek a udržením míru!


Doporučená četba