LogoSüdtirol bewegt

Síť cest pro outdoorové sporty

Naše sítě digitálních stezek ti poskytnou přesný virtuální přehled oficiálních stezek, které byly vyznačeny pro tvůj sport. Využij prohlížení jejich rozložení a vypočítej trasu, která ti nejlépe vyhovuje.

Jak je vytvořena síť stezek?

Všichni milujeme přínos dobře udržované a správně značené sítě cest. Před vytvořením takové sítě musí být vypracován a odsouhlasen plán zástupců destinace, provozovatelů a plánovacích úřadů, jakož i vlastníků nemovitostí a odborných sdružení.

 

Cesty se stanou součástí oficiální sítě, pouze pokud:

  • jsou vhodné pro takové použití na základě profesionální a oficiální shody.
  • došlo k náležité právní úvaze a byly uvolněny majitelem nemovitosti.
  • jejich použití pro určité činnosti nemá dopad na ochranu přírody.
  • jejich kvalita poskytuje uživatelům nejlepší zážitek.
  • dávají smysl pro místní cestovní ruch.

Značení sítě cest

Jakmile se všechny strany dohodnou na síti stezek, je třeba ji označit.

Obecně platí, že první síť, která má být vytvořena, je pro pěší turistiku. Je to proto, že slouží také jako základ pro další pěší aktivity, jako je běhání, trailrunning, nordic walking, zimní turistika nebo horolezectví.

Pokud jsou přidány další aktivity (např. Jízda na kole nebo jízda na koni), je třeba stávající síť rozšířit o nové trasy, aby nedocházelo ke konfliktům.


Sítě cest se stávají digitálními

Síť digitálních stezek je úplným virtuálním obrazem všech značených tras.

Abychom byli co nejpřesnější při vytváření našich map a sítí stezek, spoléháme na geografická data od oficiálních úřadů a úzce spolupracujeme s místními turistickými partnery.

Síť stezek pro jednotlivé aktivity (pěší turistika, cykloturistika, jízda na horském kole, zimní sporty nebo jízda na koni) jsou sestaveny jako podmnožina celkové sítě v regionu, aby uživateli poskytly relevantní informace, které by pro jeho konkrétní činnost mohl potřebovat.


Doporučená četba