LogoSüdtirol bewegt

Síť cyklostezek

Digitální síť cest je užitečným nástrojem pro tvé outdoorové výlety. Pouhým pohledem na mapu uvidíš rozložení všech oficiálních a značených cyklostezek. To nejen zjednodušuje plánování trasy, ale také ti poskytuje orientaci, jakmile jsi na kole.

Digitální síť cest

Naše digitální síť cest se snaží vytvořit ucelený, virtuální obraz všech stezek, které byly označeny.

Abychom byli co nejpřesnější při vytváření map a sítí tras Outdooractive, používáme geodata oficiálních geodetických orgánů a úzce spolupracujeme s našimi turistickými partnery.


Síť cyklostezek na mapě

Všechny místní cyklistické stezky jsou na mapě zobrazeny tenkými fialovými čarami.

Pokud byly tyto řádky speciálně označeny, jsou považovány za „prémiové“ nebo kvalitní trasy, které byly vybrány podle oficiálních kritérií. Tyto trasy jsou také jasně označeny na značení, jakmile jsi v oblasti.

Dálkové cyklistické stezky jsou obecně značeny a znázorněny silnou fialovou čarou. Jakákoli trasa, která zahrnuje dvě nebo více celodenních etap, se považuje za dálkovou.

Jaké je použití sítě cyklostezek?

Síť stezek lze umístit na mapu jako další vrstvu, což ti umožní vidět všechny oficiálně značené trasy na první pohled.

 

Síť hraje v plánovači tras větší roli. Síť jednotlivých tras je v systému uložena pro každou aktivitu. To znamená, že pokud plánujete jet na „Cyklistiku“ (jako aktivitu), navrhované trasy (např. Horská kola Transalp nebo Dálková jízda na kole) se automaticky generují na základě oficiální sítě cyklostezek.


Doporučená četba