LogoSüdtirol bewegt

Ukládaní tras a map offline

V zapadlejších oblastech není pokrytí signálem a internetem nikdy samozřejmostí. Většinou však právě v těchto místech je nejvíc potřeba kontrolovat si svou polohu a že jsme nesešli z trasy. Díky možnosti uložit si mapy offline přímo v aplikaci ti už signál nemusí dělat těžkou hlavu, jednoduše si stáhni trasy a mapy do telefonu a měj k nim přístup kdykoli bez ohledu na signál.

Ukládání tras offline

Vždycky když si stáhneš nějaký výlet, všechny informace se uloží offline. Mezi nejdůlěžitější patří relevantní kusy mapy, kterými vede trasa výletu a popisné texty spolu s detaily a médii.

Pro uložení výletu offline jdi do menu, tlačítko "Stáhnout" v dolní záložce na stránce detailů samotného výletu a potvrď.


Ukládání map offline

Kromě výletů jako takových si můžeš ukládat i celé výřezy map. Jednoduše vyber požadovanou oblast posunutím a přiblížením mapy. Jakmile výběr dokončíš, klikni na ikonku stahování v pravém hodním rohu.

Upozornění: Ikonka pro stáhnutí se objeví až poté, co mapu dostatečně přiblížíš. Maximální velikost jednoho stahovaného výřezu je zhruba 40 x 40 km. Můžeš si však stáhnout kolik mapových výřezů chceš. Překrývající se části mapy se nestahují dvakrát a přechod mezi jednotlivými výřezy není patrný.

 

Při stahování 40 x 40 výřezů topografické mapy máš dvě možnosti:

  • Můžeš si stáhnout všechny úrovně přiblížení, ale měj na paměti, že to obvykle vyžaduje hodně úložného prostoru.
  • Můžeš stahovat se sníženými úrovněmi přiblížení. Ne všechny úrovně přiblížení se uloží, ale zabere to méně místa.

Kam se všechno ukládá?

Všechny stažené mapy a výlety najdeš ve svém profilu pod "Nastavení" a náledně "Stažené" pro iOS a "Správa paměti" pro Android. 

Svůj obsah zde můžeš i odstranit. Pro odstranění buď vyber a podrž požadovanou položku a poté klikni na ikonku koše (Android) nebo potáhni položku doleva a klikni "Smazat" (OK). 

Stažené mapy a výlety zabírají paměť tvého zařízení. Kolik záleží na velikosti mapového výřezu. Před stažením se ujisti, že máš dostatek volné paměti a stabilní internetové připojení.

 

 


Úprava a obnova uloženého obsahu

Upozornění: mapy a výlety, které sis uložil/a offline se automaticky odstraní poté, co se odhlásíš z aplikace. Dají se však jednoduše obnovit. Složka "Stažené" ti dovoluje zobrazovat a upravovat momentálně a dříve stažený obsah ve formě seznamu. 

Obsah, který je momentálně dostupný offline je označen fajfkou. Ostatní obsah v seznamu, který bys chtěl/a používat i offline musíš znovu stáhnout. Vyber požadovanou položku přes kterou se dostaneš na stránku detailů výletů, kde můžeš vybrat možnost "Stáhnout". Jména, velikost a další detaily jednotlivých souborů se zobrazují v seznamu spolu s možností jejich úplného odstranění.


Tipy na použití staženého obsahu

 Abys ze svého uloženého obsahu dostal/a maximum, doporučujeme odpojit aplikaci od internetu hned jak vyrazíš. Aplikace se jinak bude snažit načítat mapu z internetu i ve chvíli, kdy ztratíš signál a to může způsobit velké problémy v kvalitě offline obsahu.

Aby ses nemusel/a kompletně odpojovat od internetu, má naše aplikace tzv. offline mód. Ten se dá aktivovat zaškrtnutím příslušného políčka, které se objeví hned poté, co se začneš pohybovat po dříve stažené mapě.


Doporučená četba