LogoSüdtirol bewegt

Jaka jest różnica pomiędzy podsumowaniem, opisem a wskazówkami dojazdu do trasy?

Tworząc trasę w naszym portalu, masz możliwość dodania podsumowania, opisu i szczegółowych wskazówek dojazdu do trasy. Ale jaka jest dokładnie różnica?

Podsumowanie: wizytówka Twojej wycieczki

Podsumowanie daje pierwsze wrażenie trasy i opisuje jej charakter. Zawiera również listę najważniejszych słów kluczowych, takich jak rodzaj aktywności, nazwa celu podróży, nazwa ścieżki oraz miejsca lub ciekawe miejsca.

Ten tekst jest automatycznie podświetlany jako podsumowanie w interfejsie użytkownika i wyświetlany w wynikach wyszukiwania. Wyzwaniem jest zatem znalezienie równowagi między tekstem, który jest zbyt krótki i pozbawiony szczegółów, a opisem, który jest zbyt szczegółowy i przytłaczający.

Ważne: Bez wpisania podsumowania i tytułu nie jest możliwa dalsza edycja trasy.

 

Wskazówka: W idealnym przypadku podsumowanie powinno składać się z dwóch do trzech zdań (bez akapitów) lub mieścić się w dwóch lub trzech wierszach. Idealna długość to nie więcej niż 180 znaków.


Opis trasy: wszystko, co jest dla Ciebie ważne

Opis służy jako szczegółowe wyjaśnienie wrażeń i warunków, jakich można się spodziewać na trasie. Chodzi głównie o doświadczenie, charakter i trudność/przydatność trasy oraz zabytki po drodze. Trasę należy opisać w taki sam sposób, w jaki opisałbyś ją znajomym wędrowcom.

 

Wskazówka: pamiętaj, aby ustrukturyzować tekst za pomocą akapitów i nie przekraczaj 1000 znaków, aby opis był łatwy do odczytania w ruchu.


Szczegółowe wskazówki dojazdu: pisemne instrukcje nawigacyjne

Opis trasy znacznie różni się od wskazówek dojazdu - a to dlatego, że te wskazówki odnoszą się tylko do czystych faktów dotyczących trasy. Opisują dokładny przebieg trasy, mając na celu, aby trasa mogła być pokonana wyłącznie na podstawie wskazówek. Zwykle jest to rodzaj opisu punkt-po-punkcie. Można ją przedstawić w formie listy najważniejszych miejsc na trasie ("Schwarzfeld – Reistingen – Scherlesfeld – Hermenfeld"). Lepsze jest jednak szczegółowe wyjaśnienie trasy ("Z Schwarzfeld idziesz wzdłuż Eglinger Straße do Reistingen").

 

Wskazówka: dobry opis "krok po kroku" niekoniecznie musi być długi. Najważniejszym celem jest zapewnienie dobrej lokalnej pomocy nawigacyjnej.


Wskazówki autorów: osobisty akcent

We wskazówkach autorów jest miejsce na Twoje osobiste komentarze i rekomendacje dotyczące szczególnych atrakcji trasy, m.in. na punktach widokowych lub przystankach z przekąskami. Ten tekst jest bardziej widoczny na platformie. Powinna być jak najkrótsza, dłuższe wyjaśnienia są bardziej prawdopodobne w opisie.

 

Wskazówka: 50-150 znaków powinno wystarczyć, aby dać dobry wgląd w trasę.