LogoSüdtirol bewegt

Jak dodać obrazy do mojej trasy i jaki powinny mieć rozmiar?

Jak mówi stare przysłowie, obraz jest wart tysiąca słów, dlatego zachęcamy do uzupełnienia swoich tras obrazami. Celem tego artykułu jest dostarczenie przydatnych informacji do stworzenia idealnej galerii multimediów.

Publikowanie obrazu

Możesz przesłać swoje zdjęcia w sekcji "Media", gdy trasa jest w trybie edycji.

Aby to zrobić, kliknij "+ Dodaj zdjęcia lub filmy". Następnie możesz wybrać, czy chcesz dodać do trasy wcześniej przesłane zdjęcie, czy przesłać nowe zdjęcia z komputera. Możesz także połączyć film z YouTube w sekcji "Wybierz film".

Aby przesłać, wybierz jeden lub więcej obrazów i kliknij "Otwórz", aby kontynuować.

Jako miniaturę możesz wybrać jedno z przesłanych zdjęć. Uwaga: zdjęcie musi być opublikowane, w przeciwnym razie nie można go wybrać. Obraz ten zostanie następnie wyświetlony jako obraz tytułowy trasy, na przykład w wyszukiwaniu trasy. Jeśli nie wybierzesz żadnego ze swoich zdjęć jako miniatury, pierwsze zdjęcie z Twojej galerii zostanie użyte jako miniatura.

 


Dalsze informacje

Sortuj zdjęcia po ich przesłaniu, przytrzymując prawy przycisk myszy i przesuwając zdjęcie we właściwe miejsce.

Kliknięcie w obrazek pozwala dodać tytuł i ustawić, czy ma być opublikowany i/lub wyświetlany jako obrazek podglądu. Jeśli nie jest to Twoje własne zdjęcie, możesz również podać fotografa i/lub źródło i szczegóły licencji.

 

Więcej informacji na temat obsługi obrazów i praw autorskich można znaleźć w następującym artykule:

Jakie wymiary musi mieć zdjęcie aby być optymalnie wyświetlane na platformie? Jaki format pliku jest rozpoznawany przez ...

Outdooractive Editors

Rzeczy, które powinieneś rozważyć

 

Podczas przesyłania zdjęć należy używać wyłącznie obrazów o najlepszej możliwej jakości. Rozdzielczość 3600 x 2800 pikseli jest dobrą wskazówką i w przybliżeniu odpowiada wydajności 8-megapikselowego aparatu. Rozdzielczość jest szczególnie ważna, gdy obrazy lub pliki PDF są wyświetlane w trybie pełnowymiarowym.

Obrazy są automatycznie dopasowywane przez nasz system, aby prawidłowo wyświetlały się na ekranach tabletów i smartfonów. Jeśli wymiary obrazu są znacznie poniżej wymaganego standardu, może on zostać wyświetlony w szarej ramce.

Odpowiednim formatem plików dla obrazów jest JPEG wysokiej jakości (80-100%). Inne opcje to BMP, GIF i PNG.

Zdjęcia w formacie poziomym są automatycznie rozpoznawane jako takie i mają typowy współczynnik proporcji 16:9. Natomiast obrazy portretowe mogą wyglądać na przycięte poza pełnym ekranem. Bardzo szerokie obrazy są automatycznie rozpoznawane jako panoramy.


Dobrze to wiedzieć

  • Ty sam jesteś odpowiedzialny za każdy przesłany obraz. Jako operator platformy nie ponosimy żadnej odpowiedzialności.
  • Możesz przesyłać tylko zdjęcia i filmy, które sam wykonałeś lub do których masz niezbędne prawa użytkowania.
  • Można przesłać maksymalnie 15 obrazów lub plik o rozmiarze 160 MB.
  • Obracanie obrazów: Od systemu Windows 10 obraz musi zostać obrócony i zapisany za pomocą programu do edycji obrazów (np. Paint). Tylko wtedy obraz będzie poprawnie wyświetlany na naszej platformie.

Przeczytaj także