LogoSüdtirol bewegt

Jakie informacje należy uwzględnić podczas publikowania trasy?

Oprócz geometrii toru, szczegółowych wskazówek i zdjęć, istnieją inne sposoby wzbogacenia trasy i uczynienia jej jeszcze bardziej pouczającą.

Główne dane

 • Czas trwania trasy: Chociaż czas trwania jest obliczany automatycznie na podstawie jej geometrii, można go również wprowadzić ręcznie, aby uwzględnić inne czynniki (i zaokrąglić w razie potrzeby).
 • Wzniesienia i zejścia w metrach: Te dwa wpisy są obliczane automatycznie na podstawie profilu wysokości. Możesz je również edytować ręcznie.
 • Najwyższe i najniższe punkty: Te dwie wartości są również obliczane automatycznie zgodnie z profilem wysokości i można je edytować ręcznie.
 • Punkt początkowy i cel podróży: Informacje te powinny odpowiadać opisowi trasy i być jak najdokładniejsze. W przypadku podróży w obie strony punkty startu i mety są oczywiście identyczne.

Informacje dodatkowe

 • Informacje dotyczące bezpieczeństwa: Czy na trasie są rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę? Jest to właściwe miejsce, aby ostrzec o niebezpiecznych odcinkach, innych zagrożeniach i osobliwościach sezonowych.
 • Wyposażenie: buty turystyczne, kurtka przeciwdeszczowa czy zestaw na via ferrata? Zawsze warto udzielić porady na temat najważniejszych elementów wyposażenia, które inni powinni ze sobą zabrać.
 • Wskazówki, podpowiedzi i linki: Inne przydatne wskazówki, którymi możesz podzielić się z innymi entuzjastami spędzania czasu na świeżym powietrzu, obejmują np. godziny otwarcia i opłaty za wstęp.

Jak tam dotrzeć

 • Transport publiczny: Powinieneś podać kilka szczegółów dotyczących dojazdu autobusem lub pociągiem. Rozważ wpisanie nazwy najbliższego przystanku autobusowego i dworca kolejowego oraz odpowiednich usług. Należy unikać godzin odjazdów, ponieważ zmieniają się one regularnie! Możesz również oznaczyć swoją trasę w tym miejscu oficjalnym oznaczeniem „Dostępny pociągiem i autobusem”.
 • Dojazd: Jeśli przyjechałeś samochodem lub wiesz, jak dotrzeć do punktu początkowego trasy prywatnym pojazdem, powinieneś spróbować podać krótki opis. W takim przypadku najbliższy zjazd z autostrady lub numer drogi jest szczególnie pomocny w orientacji.
 • Parking: Ponieważ inni będą musieli zaparkować po przyjeździe samochodem, powinieneś podzielić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi liczby dostępnych miejsc parkingowych i ewentualnych kosztów.

Ponadto

 • Uwagi (wewnętrzne): Są to notatki osobiste i nie są publikowane.
 • Tagowanie – cechy szczególne i klasyfikacje: Tutaj masz szansę wyświetlić najważniejsze cechy trasy, w tym na przykład, czy jest to 'podróż w obie strony', czy jest 'przyjazna rodzinie' lub zapewnia 'dostęp dla osób niepełnosprawnych'. Użytkownicy mogą również bezpośrednio filtrować według tych kryteriów podczas wyszukiwania tras, dzięki czemu ich uwzględnienie zwiększa widoczność trasy. Pamiętaj jednak, że wszelkie fałszywe informacje, które podasz, mogą prowadzić do negatywnych recenzji i słabych ocen. Oznacza to, że na przykład trasy oznaczone jako 'dostępne dla osób niepełnosprawnych' nie powinny mieć żadnych przeszkód dla osób na wózkach inwalidzkich.

Przeczytaj także