LogoSüdtirol bewegt

Mapy Alpine Club

Kluby alpejskie oferują mapy regionalne od ponad 150 lat. Te specjalne mapy obejmują wysokie góry całych Alp Wschodnich. Są niezwykle szczegółowe i są nieodzownym towarzyszem każdego pasjonata sportów górskich - zarówno na etapie planowania wyprawy, jak i po wyjściu w teren.

Alpine Club Cartography – kto za tym wszystkim stoi?

Za mapy Klubu Alpejskiego odpowiadają wydziały kartograficzne Niemieckiego i Austriackiego Związku Alpejskiego. Te dwie instytucje znajdują się odpowiednio w Monachium i Innsbrucku i pracują używając standardowego formatu map.

Mały zespół samodzielnie wykonuje wszystkie etapy procesu – od prac w terenie po druk – gwarantując w ten sposób wysokiej jakości, niezależny system map.


Różne mapy Alpine Club

Produkty kartograficzne Alpine Club oferują obecnie mapy topograficzne na dużych wysokościach dla Alp Wschodnich. W ich ramach zawarte są znaczniki szlaków i wayfinding.

Mapa Niemieckiego Klubu Alpejskiego oparta jest na danych pochodzących z oficjalnej agencji mapowej Bawarii – znanej również jako 'BY-Serie' – i obejmuje bawarską część Alp.

Obszary nieobjęte kartografią Austriackiego Klubu Alpejskiego są objęte przez Federalny Urząd Metrologii i Geodezji (Bundesamt für Eich-und Vermessungswesen lub 'BEV').

W tej warstwie znajdują się również dwie mapy dla grup Brenta i Sella.

 


Integracja map Alpine Club z platformą

Mapy Alpine Club obejmują jedynie stosunkowo niewielką część świata. Aby nie stracić orientacji podczas oglądania wielkoskalowych przeglądów i obszarów peryferyjnych, wyświetlamy OpenStreetMap poza granicami map dostarczanych przez Alpine Club.

Nie pokazujemy nakładek aktywności (np. wędrówek) na mapie Klubu Alpejskiego, ponieważ oznaczenia ścieżek dla popularnych sportów górskich są już z nią na stałe zintegrowane.

Bezpośrednie planowanie trasy przy użyciu wyłącznie mapy Alpine Club generalnie nie jest możliwe. Za każdym razem, gdy mapa jest aktywowana, planista wycieczek korzysta z danych z OpenStreetMap.


Przeczytaj także