LogoSüdtirol bewegt

Powiadomienia i zamknięcia

Funkcja powiadomień i zamknięć informuje o stanie szlaków, a także o niektórych zagrożeniach. Udzielamy również informacji o trasach i obszarach, które zostały zamknięte. Dane te są stale aktualizowane, dzięki czemu przed wyruszeniem w drogę będziesz mieć dostęp do najbardziej aktualnych informacji.

Informacje są dostępne zarówno w Internecie, jak i w aplikacji jako dodatkowa warstwa mapy.


Jakie są powody zamykania szlaków?

Nie wszystkie obszary są otwarte do użytku rekreacyjnego przez cały rok. Do wielu obszarów chronionych można wejść tylko w określonych godzinach, na przykład rezerwaty ptaków, które zakazują wstępu w okresie lęgowym.

Zamknięcia mogą również mieć charakter tymczasowy, spowodowany pracami leśnymi lub uszkodzeniem szlaku w wyniku silnych burz. Abyś wiedział, jakie są najnowsze informacje, wszystkie wpisy otrzymują datę ważności i są wyświetlane tylko przez określony czas.

 


Gdzie znajdziesz ogłoszenia i zamknięcia?

Powiadomienia i zamknięcia można aktywować jako dodatkową warstwę na wszystkich wyświetlanych mapach. Są one również pokazywane na stronach szczegółowych tras, schronisk górskich czy obszarów chronionych.

Ogłoszenia zaznaczone są na mapie na żółto, a zamknięcia na czerwono.

Jeśli trasa przebiega przez obszar objęty zamknięciem, stan trasy jest automatycznie ustawiany na „zamknięta”. Gdy tylko zamknięcie zostanie zakończone, trasa zostanie ponownie wyświetlona jako otwarta.

Skąd pochodzą te informacje?

Organizacje turystyczne mogą publikować aktualizacje i informacje o lokalnych ogłoszeniach, zamknięciach i aktualnych warunkach. Nasza społeczność może również dodawać informacje.

Jaka jest różnica między 'zawiadomieniami', 'zamknięciami' i 'obecnymi warunkami'?

Zawiadomienia

Zawiadomienia służą zwróceniu uwagi na brak możliwości przejścia, objazdy, niebezpieczeństwa lub ogólne aktualizacje w określonym obszarze i zwykle obowiązują przez określony czas.

Przykład: "Szlak pieszy w górę Aggenstein został ponownie otwarty". lub "Lokalny objazd na Hope Street"

Zamknięcia

Są to oficjalne zamknięcia dróg lub obszarów. Wszystkie trasy biegnące przez dotknięty obszar są automatycznie ustawiane jako "zamknięte", a autorzy tych tras otrzymają powiadomienie. Można zawiadomić o wszelkich objazdach, które mogą być ustawione na obszarze zagrożonym. W takich przypadkach trasa nie będzie pokazywana jako "zamknięta". Osoby odpowiedzialne za wgranie zamknięcia na platformę otrzymają automatyczne przypomnienie z prośbą o zweryfikowanie i aktualizację aktualnego statusu.

Przykład: „Kings Forest zamknięty z powodu prac budowlanych”.

Obecne warunki

Aktualne warunki są zwykle powiązane z określoną trasą lub miejscem docelowym. Mogą również dotyczyć konkretnej aktywności (np. jako informacje dla kolarstwa górskiego). Aktualne warunki będą wyświetlane przez 14 dni, po czym wpisy są ukrywane jako "nieaktualne". Nie są one usuwane, aby nadal można je było znaleźć za pomocą filtra czasu i wyszukiwania. Obecne warunki mogą tworzyć zarówno ośrodki turystyczne, jak i członkowie Społeczności.

Przykład: „Etap 11: Warunki zimowe pozostają takie sam na SalzAlpenSteig. Poza kilkoma odcinkami, które biegną po zimowych szlakach turystycznych, pozostały obszar SalzAlpenSteig nie został oczyszczony. "


Polecane treści