LogoSüdtirol bewegt

Sieć szlaków kolarstwa górskiego

Cyfrowa sieć szlaków towarzyszy Ci w planowaniu Twoich przejażdżek. Konkretną sieć dla kolarstwa górskiego można wybrać jako aktywność, patrząc na mapę, co pozwala wiedzieć, które trasy są odpowiednie.

Cyfrowa sieć szlaków rowerowych

W przeciwieństwie do innych sieci szlaków, ta dla kolarstwa górskiego nie jest samodzielna i nie opiera się na specjalnym oznakowaniu, ponieważ jest ono często niedostępne dla rowerzystów górskich.

Zamiast tego polegamy na trasach, które zostały wyznaczone i stworzone przez naszych partnerów turystycznych i członków społeczności jako odpowiednie do jazdy na rowerze górskim. Jak wspomniano wcześniej, mogą one być oznakowane na miejscu jako trasy piesze lub rowerowe, a nie konkretnie trasy dla rowerów górskich.


Sieć szlaków rowerowych na mapie

Na naszej mapie wyróżniamy dwa rodzaje szlaków MTB. Szlaki (pojedyncze szlaki lub wycieczki rowerem górskim) są reprezentowane przez cienkie, pomarańczowe linie. Opcje Transalp są wyświetlane jako grube, pomarańczowe linie.
Od pewnego poziomu zbliżenia (100 m) pokazujemy sieć szlaków MTB w różnych kolorach. Odpowiadają one kolorom typów tras w interaktywnym profilu wysokości planera trasy. Pozwala to na łatwe wybranie preferowanej trasy w fazie planowania.
Wiedza ze strony
Rodzaje dróg

Wszystkie trasy – od autostrady do via ferraty – mogą być różnie klasyfikowane ze względu na ich charakter (np. ...

Outdooractive Editors

Jakie jest zastosowanie sieci szlaków kolarstwa górskiego?

Sieć szlaków kolarstwa górskiego można umieścić na mapie jako dodatkowy poziom, dzięki czemu na pierwszy rzut oka zobaczysz wszystkie trasy idealne do kolarstwa górskiego.

Sieć odgrywa większą rolę w planowaniu tras. Dla każdej czynności w systemie przechowywana jest indywidualna sieć tras. Oznacza to, że jeśli planujesz „rower górski” (jako aktywność), trasy są automatycznie generowane i sugerowane na tej podstawie.


Niektóre problemy napotkane podczas tworzenia sieci cyfrowych szlaków rowerowych

Mapowanie cyfrowej sieci tras rowerowych jest często trudnym ćwiczeniem. Istnieje podaż i popyt na nie, ale nie każdy region jest równie podatny na ten pomysł, co może prowadzić do pewnych nieporozumień na poziomie lokalnym.

Staramy się jak najlepiej zachować równowagę między oferowaniem przyzwoitej różnorodności szlaków a zachowaniem spokoju!


Przeczytaj także