LogoSüdtirol bewegt

Sieć szlaków pieszych i górskich

Cyfrowa sieć szlaków turystycznych jest cennym narzędziem planowania. Nie tylko pokazuje, gdzie przebiegają oficjalnie oznakowane szlaki piesze i długodystansowe, ale także pomaga wytyczyć optymalną trasę.

Sieć szlaków cyfrowych

Nasza cyfrowa sieć szlaków ma na celu stworzenie pełnego, wirtualnego obrazu wszystkich oznakowanych szlaków.

Aby być jak najdokładniejszym podczas tworzenia map i sieci tras Outdooractive, korzystamy z geodanych oficjalnych organów geodezyjnych i ściśle współpracujemy z ośrodkami turystycznymi. W ten sposób możemy zapewnić, że wraz z naszymi partnerami odgrywamy ważną rolę w rozwoju i utrzymaniu sieci oznakowanych szlaków na poziomie regionalnym.

OpenStreetMap opiera się na pracy społeczności OSM i reprezentuje mapę, która obejmuje zasadniczo wszystko, co istnieje w rzeczywistości.


Sieć szlaków turystycznych na mapie

Wszystkie lokalne szlaki turystyczne są pokazane na mapie jako cienkie, czerwone linie.

Jeśli te linie zostały specjalnie oznakowane, są uważane za trasy „premium” lub trasy jakościowe, które zostały wybrane zgodnie z oficjalnymi kryteriami. Trasy te są również wyraźnie oznaczone na oznakowaniu, gdy znajdziesz się w okolicy.

Trasy wymagające więcej niż dwóch całodniowych etapów klasyfikujemy jako długodystansowe szlaki turystyczne i międzyregionalne szlaki turystyczne. Są one pokazane na mapie w postaci grubych, czerwonych linii i z czerwonym oznaczeniem.

Każda sieć szlaków składa się z dużej liczby pojedynczych odcinków lub odcinków. Różnią się one między sobą rodzajem nawierzchni szlaku, jakością nawierzchni, jej szerokością oraz trudnością techniczną.

Naszym celem jest możliwie jak najbardziej realistyczne odwzorowanie tych warunków na mapie cyfrowej. Osiągamy to, przedstawiając te sekcje na różne sposoby.

 

Na mapie wyświetlane są następujące klasyfikacje:

 • Droga rolna
 • Szlak
 • Chodnik
 • Ścieżka
 • Wspinaczka górska
 • Łańcuch górski
 • Via Ferrata
Spojrzenie na te klasyfikacje daje dwie wyraźne wskazówki co do poziomu trudności szlaku:

 

 • Im krótsza kreska, tym trudniejszy szlak.
 • Specjalne szlaki są również oznaczone symbolem. 

 

Połącz klasyfikację trasy i sieć szlaków oznaczoną na czerwono, a następnie rozróżnij niektóre aktywności:

 • Piesze wędrówki: szlak z solidnymi lub długimi kreseczkami + sieć szlaków turystycznych
 • Alpinizm: szlak oznaczony krótkimi kreskami lub kropkami (ewentualnie z symbolem liny) + sieć szlaków turystycznych
 • Via Ferrata: ścieżka przerywana z symbolem drabiny + sieć szlaków turystycznych

Jakie jest zastosowanie sieci szlaków turystycznych?

Sieć szlaków turystycznych można umieścić na mapie jako dodatkową warstwę, dzięki czemu na pierwszy rzut oka można zobaczyć wszystkie oficjalnie oznakowane trasy.

Sieć odgrywa większą rolę w planowaniu tras. Dla każdej czynności w systemie przechowywana jest indywidualna sieć tras. Oznacza to, że jeśli planujesz wybrać się na „Wędrówkę” (jako aktywność), sugerowane trasy są generowane automatycznie na podstawie oficjalnej sieci szlaków turystycznych.


Przeczytaj także