LogoSüdtirol bewegt

Sieć szlaków sportów zimowych

Nasza cyfrowa sieć szlaków stanowi cenne narzędzie do planowania zimowych tras. Sieć można wyświetlić jako dodatkową warstwę na każdej mapie, aby pokazać przegląd wszystkich ulubionych sportów zimowych.

Cyfrowa sieć szlaków sportów zimowych

Cyfrowa sieć szlaków to kompletny, wirtualny obraz wszystkich ścieżek wytyczonych w przyrodzie. Tworząc naszą zimową warstwę dla mapy Outdooractive współpracujemy z naszymi partnerami turystycznymi, a także korzystamy z dużej liczby wycieczek wprowadzonych na naszej platformie.

Trasy narciarskie, trasy saneczkowe i trasy biegowe na mapie

Sieć sportów zimowych składa się z dużej liczby pojedynczych odcinków. Obejmuje to klasyczne zimowe szlaki piesze, ale także trasy biegowe, trasy narciarskie i trasy do skialpinizmu i wędrówki w rakietach śnieżnych.

Aby jak najwierniej i realistycznie odwzorować te warunki na mapie cyfrowej, przedstawiamy szlaki na różne sposoby:

 

  • Trasy narciarskie (grube, niebieskie, czerwone i czarne linie dla tras o różnym stopniu trudności)
  • Backcountry (off-piste) (długie przerywane pomarańczowe linie)
  • Skitouring (długie przerywane, jasnoniebieskie linie)
  • Wędrówka w rakietach śnieżnych (krótkie przerywane, jasnoniebieskie linie z symbolem zimowego turysty)
  • Zimowe wędrówki (ciągłe fioletowe linie z symbolem zimowego turysty)
  • Jazda na sankach (pełne, ciemnoniebieskie linie z symbolem sań)
  • Narciarstwo biegowe (linie podwójne, niebieskie, czerwone i czarne dla tras o różnym stopniu trudności)
We also use activity-specific icons to help make things clearer and with regards to cross-country ski trails, there are different symbols to show whether the trail has been groomed for classic cross-country skiers as well as skaters.

Jakie jest zastosowanie sieci sportów zimowych?

Sieć sportów zimowych można umieścić na mapie jako dodatkową warstwę, dzięki czemu na pierwszy rzut oka można zobaczyć wszystkie oficjalnie oznakowane trasy, trasy biegowe i trasy narciarskie.

Sieć odgrywa większą rolę w planowaniu tras. Indywidualna sieć tras jest przechowywana w systemie dla różnych czynności. Oznacza to, że jeśli planujesz zrobić coś, co mieści się w opisie “Zajęcia zimowe“, sugerowane trasy są generowane automatycznie na podstawie odpowiedniej sieci szlaków.


Przeczytaj także