LogoSüdtirol bewegt

Sieci szlaków sportowych outdoor

Nasze cyfrowe sieci szlaków zapewniają dokładny wirtualny przegląd oficjalnych szlaków, które zostały wytyczone dla Twojego wybranego sportu. Skorzystaj z przeglądania ich układu i zaplanuj trasę, która najbardziej Ci odpowiada.

Jak powstaje sieć szlaków?

Wszyscy uwielbiamy korzystać z dobrze utrzymanej i odpowiednio oznakowanej sieci szlaków. Zanim taka sieć będzie mogła zostać utworzona, plan musi zostać sporządzony i uzgodniony przez przedstawicieli destynacji, operatorów i biura planowania, a także właścicieli nieruchomości i stowarzyszenia specjalistyczne.

 

 

Trasy stają się częścią oficjalnej sieci tylko wtedy, gdy:    

  • nadają się do takiego użytku w oparciu o profesjonalny i oficjalny konsensus.
  • wszystkie zostały należycie uwzględnione i zostały zwolnione przez właściciela nieruchomości.
  • ich wykorzystanie do niektórych działań nie ma wpływu na ochronę przyrody.
  • ich jakość zapewnia użytkownikom najlepsze wrażenia.
  • mają sens dla celów turystyki lokalnej.

Oznakowanie sieci szlaków

Gdy wszystkie strony uzgodnią sieć szlaków, należy ją oznakować.

Z reguły pierwsza sieć, która ma zostać utworzona, jest przeznaczona do uprawiania turystyki pieszej. Dzieje się tak dlatego, że służy również jako baza do innych aktywności pieszych, takich jak jogging, bieganie przełajowe, nordic walking, wędrówki zimowe czy wspinaczka górska.

Jeśli zostaną dodane inne aktywności (np. jazda na rowerze lub jazda konna), istniejąca sieć musi zostać poszerzona o nowe trasy, aby nie powstawały konflikty.


Sieci szlaków stają się cyfrowe

Cyfrowa sieć szlaków to kompletny, wirtualny obraz wszystkich oznakowanych tras.

Aby być jak najdokładniejszym podczas tworzenia naszych map i sieci szlaków, opieramy się na danych geograficznych od oficjalnych władz i ściśle współpracujemy z naszymi lokalnymi partnerami turystycznymi.

Sieci szlaków dla poszczególnych aktywności (wędrówki, jazda na rowerze, kolarstwo górskie, sporty zimowe lub jazda konna) są kompilowane jako podzbiór ogólnej sieci w regionie, aby zapewnić użytkownikowi istotne informacje, których może potrzebować do swojej konkretnej aktywności.


Przeczytaj także