LogoSüdtirol bewegt

swisstopo – Federalny Urząd Topografii

Swisstopo dostarcza najwyższej jakości kartografii od 1838 roku i jest odpowiedzialne za tworzenie jednych z najlepszych map na świecie. Oprócz tworzonych map krajowych swisstopo słynie również z wysokiej jakości danych geoprzestrzennych.

Instytut Geodanych i Kartografii w Szwajcarii

Federalny Urząd Topografii jest centrum kompetencyjnym Konfederacji Szwajcarskiej w zakresie informacji geograficznej i jest odpowiedzialny za opis, prezentację i bieżące tworzenie geodanych przestrzennych (np. map krajowych, modeli wysokościowych i krajobrazowych).

Mapy narodowe

Swiss National Maps to najbardziej znane publikacje map w swisstopo.

W warstwie topo zintegrowaliśmy następujące skale:

  • 1:10,000
  • 1:25,000
  • 1:50,000
  • 1:100,000
  • 1:200,000
  • 1:500,000
  • 1:1,000,000

Mapy krajowe są idealne do orientacji podczas udziału w różnych aktywnościach i zostały stworzone przy użyciu najnowszych grafik wprowadzonych w 2014 roku. Ze względu na różne cykle aktualizacji mogą wystąpić sporadyczne rozbieżności w grafice mapy w skali.


SwissTLM3D

Wykorzystaliśmy swissTLM3D jako podstawowe dane mapy Szwajcarii w Outdooractive.

SwissTLM3D jest cyfrową reprezentacją rzeczywistości i zawiera jako wektory nie tylko elementy stworzone przez człowieka (budynki, ulice), ale także naturalne (teren, rzeźba terenu). Jest to najdokładniejszy i najbardziej kompletny zestaw danych dostępny dla Szwajcarii i jest również wykorzystywany do tworzenia mapy narodowej.

Dzięki swissTLM3D jesteśmy w stanie stworzyć wysokiej jakości mapę o niepowtarzalnym stylu na lato i zimę. Korzystanie z tych danych pozwala nam również na tworzenie naszych tras opartych na aktywności, co oznacza, że mapa i trasa zawsze będą do siebie idealnie pasować.

Kolejną zaletą swissTLM3D jako zbioru danych jest to, że zawiera on już oficjalnie oznakowane szlaki turystyczne.

 


SwissALTI3D

SwissALTI3D to model wysokości całej Szwajcarii, który wykorzystujemy w rozdzielczości 2m. Reprezentuje całą powierzchnię Szwajcarii, z wyjątkiem roślinności i elementów stworzonych przez człowieka.

Z tych danych wywodzą się linie konturowe, cieniowanie i kąty nachylenia dla mapy Szwajcarii Outdooractive. W połączeniu z swissTLM3D, dokładne wysokości i wartości można obliczyć podczas formułowania trasy.


Przeczytaj także