Wandeling - Meer Erdemolo
APT Valsugana e Lagorai Geverifieerde partner Keuze ontdekkingsreizigers
Het bekken waar het kleine meer zich bevindt, aan de voet van Pizzo Alto en Monte del Lago is zeer karakteristiek. Zeer suggestief en symbolisch voor het meer van Erdemolo is het kleine sneeuwveld dat, behalve in zeer hete seizoenen, het hele zomerseizoen blijft en "stort" zich praktisch in het water. Het wordt ook wel het "IJsmeertje" genoemd.

Wegtypes
Veiligheidsaanwijzingen
Route is geschikt voor gezinnen, maar wel met kinderen die gewend zijn te wandelen. Op de terugweg kun je de route met 5-10 minuten verlengen en naar het Mijnmuseum gaan, niet ver van Maso Erdemolo, waar het tegen betaling mogelijk is om een rondleiding door het hart van de berg te maken met behulp van de tunnels gegraven door mijnwerkers in de vroegere jaren.
1) Bereid uw reisschema voor
2) Kies een route die geschikt is voor u
3) Kies geschikte uitrusting
4) Raadpleeg altijd de sneeuwweerberichten
5) Alleen vertrekken is riskanter
6) Laat altijd informatie achter over uw reisschema en de geschatte terugkomst
7) Aarzel niet om een beroep te doen op een professional
8) Let op de aanwijzingen en borden die u tijdens de route ziet
9) Aarzel niet om op uw stappen terug te keren
10) In geval van een ongeval, sla alarm door het korte nummer 112 te bellen
Zoals u zich zult voorstellen, is de uitvoerbaarheid van de routes in een bergomgeving zeer afhankelijk van natuurlijke fenomenen, veranderingen in de omgeving en weersomstandigheden. Om deze reden is het mogelijk dat de informatie op deze kaart is gewijzigd. Informeer voor vertrek naar de staat van het wandelpad door contact op te nemen met de beheerder van de berghut over uw route, de berggidsen, de bezoekerscentra van de natuurparken en de VVV-kantoren.
Start
Bestemming
Tochtbeschrijving
De klim gaat verder over een geasfalteerde weg in het bos in zuidoostelijke richting tot een andere parkeerplaats aan de voet van een verandering in de steilheid van de weg, waar het ballast wordt.
De weg wordt steiler en je gaat bergopwaarts tot aan de kruising voor Maso Erdemolo (borden, 1662m). Je verlaat de hoofdweg en gaat op een vlakke, dan lichte afdaling naar beneden naar de Fersina beek.
Steek deze onverharde weg over en verlaat deze, ga naar links over de wei (huis aan de rechterkant - Maso Erdemolo).
Ga de hele weide over in zuidelijke, zuidwestelijke richting en keer terug naar het bos aan de andere kant van de ingang van de weide.
Het pad, met een vrij steile helling, maakt een brede bocht naar links in de richting van het zuidoosten tot het een soort pas bereikt tussen de noordkam die afdaalt van Pizzo Alto en een uitsteeksel die een versperring vormt hierdoor is het meertje ontstaan.
Bij de kleine pas (bord) ga je links naar beneden tot je bij de kleine berghut Lago Erdemolo op 2024m hoogte komt.
De terugweg vindt plaats over dezelfde route als de heenweg.
Openbaar vervoer
NeeOver de weg
Vanaf de snelweg Valsugana neem de afslag naar Pergine Centro. Centrum van Pergine.Eenmaal in het centrum volg de aanwijzingen naar Val dei Mocheni. Men gaat de hele vallei door richting Sant'Orsola en Palù del Fersina.
Bij het dorp Palù di Fersina aangekomen ga rechtdoor tot het klein plaatsje I Battisti. Bij een kruising ga rechtdoor tussen de huizen tot het einde van de weg waar een ruime parkeerplaats is en een toegangsverbod staat.
Vragen & antwoorden
Wilt u de schrijver een vraag stellen?
Reviews
Foto's van anderen